Zakup kociaka

Dla tych z Was, którzy zastanawiają się nad zakupem kotka z mojej hodowli przygotowałam garść istotnych informacji.

Hodowla Bellaneva*PL– moja hodowla jest zarejestrowana w klubie Cat Club Rybnik ( klub pod auspicjami FPL (członek międzynarodowej federacji FIFE)).

Kontakt z hodowlą– osobisty lub telefoniczny. Zależy nam na bliższym poznaniu potencjalnych przyszłych właścicieli kociąt. Zachęcamy do umówienia się na spotkanie, odwiedzenia hodowli i poznania kociąt. Kot to nie tylko wygląd. Podczas spotkania udzielamy Wam wszystkich niezbędnych informacji, macie możliwość poznać rodziców kociąt i pobawić się z kociętami. To najlepszy sposób na sprawdzenie czy wśród nich jest “ten jedyny” 🙂

Rezerwacja/ zakup kociaka–  kocięta mogą pojechać do nowych domków po ukończeniu kalendarza szczepień, chipowaniu i kastracji. Wraz z kotkiem otrzymują Państwo książeczkę zdrowia, rodowód FPL i wyprawkę. Rezerwacja zostaje przyjęta wraz z wpłaceniem zadatku. Przed jego przyjęciem ustalamy datę odbioru. Kocięta sprzedajemy na podstawie umowy kupna-sprzedaży.

Wyprawka– w wyprawce otrzymują Państwo przede wszystkim jedzonko na pierwsze dni w nowym domku, smakołyki, zabawki i kocyk lub podusię w domowym zapachem.

Żywienie w hodowli– bardzo ważny punkt dla osób rezerwujących kociaka. Koty w naszej hodowli żywione są przede wszystkim BARFem. Podajemy im również WP i wysokomięsne puszki. Zachęcamy Was do zapoznania się z tym sposobem żywienia i jego kontynuacji. Chętnie wesprzemy Was na początku BARFnej drogi.

Przygotowanie na przyjęcie kociaka– mała lista zakupów na początek 🙂 :
– transporter ( pamiętaj, że kot rośnie, możesz zapytać o polecane/ używane w hodowli modele),
– miseczki ( używamy różnych- ceramicznych, plastikowych i metalowych),
– kuweta ( kot rośnie 😉 pamiętaj o wysokim rancie by kot nie wyrzucał żwirku podczas zakopywania lub kup kuwetę krytą),
– żwirek ( aktualnie w używamy drewnianego, ekologicznego żwirku zbrylającego),
– poidełko ( nie jest konieczne, ale zachęcamy do nabycia. Nasze koty chętnie korzystają),
– grzebień, puder, szczotka, obcinaczki do pazurków ( zapytaj o polecane).

Pytania i odpowiedzi – podczas odbioru kotka ( lub/ i wcześniej podczas spotkania przed rezerwacją) mogą Państwo zapytać o wszystkie ważne sprawy. Później również zawsze mogę Państwo zadzwonić lub wysłać maila z pytaniami. Pozostajemy w kontakcie. Większość nowych właścicieli regularnie wysyła zdjęcia, chwali się postępami i przygodami swoich kocich przyjaciół. Będzie nam bardzo miło jeśli i Pan/ Pani czasem się do nas odezwie 🙂